fbpx

Reference

Jana Takácsová (www.paradnikramek.cz): „Ráda bych se touto cestou podělila o své zkušenosti se spoluprací s paní Hladilovou. Spolupracujeme spolu téměř deset let. Po tu dobu mi paní Hladilová vede účetnictví. Vždy jsem byla nadmíru spokojená s tím, že mi udělala účetnictví nejen důkladně a včas, ale zodpověděla či pozjišťovala vše, co jsem potřebovala. Chránila mé soukromí v těchto věcech a mohla jsem s ní s důvěrou konzultovat vše, co jsem potřebovala. Vždy jsem dostala zajímavý pohled na věc. A často mě i sama od sebe upozornila na možné nedostatky apod. I když se mi to třeba nelíbilo či nehodilo, vždy bylo pro mě důležité, že jsem o tom věděla a mohla se podle toho zařídit.

Vloni jsem začala s úpně novým typem podnikání. Otevřeli jsme si s manželem krámek s dárkovým zbožím na maloměstě. Zpětná vazba od lidí byla hned od začátku pozitivní a tak mi nebylo jasné, proč se málo prodává a začala jsem mít velké obavy, jak to utáhneme a co s tím. Využila jsem proto koučink, který paní Hladilová nabízí a zanalyzovala s ní detailně stávající situaci a začaly jsme hledat, jak jinak a co potřebujeme změnit. Nastavily jsme potřebný plán, o který bych se mohla opírat, ale také si díky němu udělat představu, jak jsme na tom. Bylo třeba se podívat, jak situace reálně vypadá, nejen v krámku, ale tak nějak celkově v souvislostech i s rodinnou situací, tak, abychom dokázali v danou chvíli vyhodnotit, co je a co není pro nás ekonomické. Díky jejím zkušenostem a tomu, že jsme viděli, jak daná situace reálně vypadá, se nám podařilo uvidět, co potřebujeme udělat. Ujasnili jsme si spoustu věcí a našli jsme směr kudy dál. Změn (a to nejen v krámku, ale hlavně tam) proběhla spousta a brzy jsme viděli posun kupředu. Tuto konzultaci jsme ještě v průběhu roku opakovali a vždy jsme pokročili ve vývoji o kus dál. Výsledek je pozitivní a také jsme se naučili a pochopili spoustu věcí a nových souvislostí, které by nás předtím ani nenapadly a díky nim jsme se dokázali lépe rozhodovat. Jsou to věci, které se nám budou hodit ať už v tomto či jiném podnikání, ale vlastně v životě celkově.

Ekonomický kaučink bych doporučila všem, kteří začínají podnikat, aby se ušetřili toho jít do podnikání s naivitou a nepřipravení jako my. Věřím, že lepší přehled od počátku a znalost souvislostí mohou člověku pomoci se lépe rozhodovat v daných situacích a tím si ušetřit čas i peníze. Ale doporučila bych ho i těm, kterým se dařilo a teď nedaří, těm, kterým se nezačalo ještě dařit, ale i těm, kterým se daří, aby neusnuli na vavřínech. Dle mého názoru je velmi užitečné a ekonomické vidět průběžně reálně stávající situaci, a to jak v souvislostech, tak v  číslech a nepodcenit a nepřehlédnout díky tomu něco důležitého a být díky tomu dostatečně aktivní a ještě tam, kde je třeba.

Jsem ráda za její zkušenosti nejen z ekonomiky a účetnictví, ale i vedení obchodu, můžu jí důvěřovat, je diskrétní a jsem ráda, že jí nemusím měnit, protože čím déle se známe a čím lépe zná i moje osobní zázemí a mě jako člověka, tím se nám dávají věci lépe dohromady a spolupráce je tím pádem plodnější.

Jana Takácsová (www.paradnikramek.cz)


 

Lucie Staňková (www.lucie-stankova.cz): „Paní inženýrka Hladilová je má letitá přítelkyně a tak jsem ji požádala o služby nejen účetní v rámci mého podnikání v oblasti realit, ale i pomoc při rozjedu nového podnikání, nové kavárny. A byla jsem moc mile překvapena. Mám totiž ráda v těchto věcech preciznost, přesnost, jasnou komunikaci a především potřebuji vědět, že se mohu na člověka, který mi spravuje finance, skutečně spolehnout. S bývalými účetními jsem vždy zažívala stejnou situaci, dobře jsme se rozjely a končilo to chybami. A to je pro mě nepřijatelné. S Lucií mám vše vždy včas, nemusím jí nic připomínat (spíše ona připomíná mně termíny ) a hlavně je to opravdu precizně zpracované. Díky mé spokojenosti se chystá i můj manžel požádat Lucii o spolupráci v rámci svého podnikání v oboru stavebnictví a energetiky.

Díky těmto zkušenostem v profesní oblasti a díky mým zkušenostem s Lucií i v osobním životě, oslovila jsem ji také v momentě, kdy jsem se rozhodla otevřít si novou kavárnu. A dobře jsem udělala. Její ekonomický koučink mi pomohl podívat se na můj záměr více ekonomicky, tedy ke svým snům a plánům přidat také čísla a konkrétní fakta, což mi právě umožnilo podívat sena celý plán ještě trochu jinak, z jiného pohledu. Uvědomila jsem si, že ekonomika pak nakonec může ovlivnit i mé další rozhodování, i co se týče velikosti kavárny, sortimentu, cílové skupiny, zaměstnanců, atd. Vše tyto a další aspekty právě velmi specifické pro provoz kavárny se mnou osobně probrala, přičemž nechyběl samozřejmě tak důležitý business plán, který mi právě pomohl ukázat, jak je potřeba kavárnu do budoucna řídit. Tento projekt ještě není u konce a tak se těším na další společné kroky v tomto novém projektu.

Lucie Staňková