fbpx

O nás

Ing. Lucie Hladilová, BA


Lucie Hladilová

V životě se chci věnovat tomu, co mě zajímá a zároveň baví a naplňuje. Má profesní specializace se vždy točila kolem účetnictví, ekonomiky a financí.

Vystudovala jsem Vysoké učení technické v Brně, Fakultu podnikatelskou, jsem vdaná a mám tři děti.  Jsem členem Sdružení účetních a daňových poradců, kde se pravidelně vzdělávám. Více než 15 let navštěvuji semináře osobního rozvoje, kde se učím koučovat a také to, jak být pánem svého života.

 

Profesní zkušenosti:

FREELANCER
Již 6 rokem jsem na volné noze. Při rozjezdu podnikání formou přijemného koučovacího rozhovoru dáme myšlence podnikání finanční rámec, hledáme konkurenční výhody, slabá místa a nové příležitosti. Klientům nastavuji finanční plánování, vytvářím reporty a analyzuji finanční výsledky. Mým cíle je, aby klient svým finančním číslům rozuměl. Samozřejmostí je zpracování účetnictví i daňové evidence.

EKONOMKA
společnosti s cca 50 zaměstnanci: Zabývala jsem se detailním i celkovým plánováním nákladů a výnosů porovnáváním skutečných položek s plánem a analýzou nákladů i výnosů. Vytvářela jsem ekonomické přehledy pro majitele společnosti a podklady pro vedení společnosti, vedla jsem účetní oddělení, vytvářela jsem výkazy a přehledy pro banky, úzce jsem spolupracovala s výrobci softwaru (hotelových systémů, restauračních systémů, ekonomických systémů). Na této pozici jsem také vykonávala i vedoucí maloobchodní prodejny a personalistku, byla jsem zástupkyní ředitele společnosti, tudíž jsem se spolupodílela na řízení společnosti.

SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ
Účtovala jsem kompletní účetnictví včetně majetku, mezd, skladů a účetní závěrky. Dělala jsem přiznání k DPH, silniční dani, dani z nemovitostí, dani z příjmů fyzických i právnických osob, výroční zprávy, vyplňovala jsem výkazy pro statistický úřad. Součástí této pozice byly také kontroly správy sociálního zabezpečení, zdravotních pojišťoven a finančních úřadů. Pracovala jsem s dotacemi z Evropských fondů, kde jsem absolvovala kontroly kontrolními systémy ČR (ministerstvo financí, finanční úřad, úřady pro regionální rozvoj) i nejvyšší kontrolou Evropského účetního dvora.

Aktuálně používám on-line systém ABRA FlexiBee. 


Ing. Lukáš Hladil, PMP

Lukáš Hladil

Moje dosavadní praxe se točila kolem projekt managementu v IT prostředí. Pokud si pod tímto pojmem nic nepředstavíte (patříte mezi většinu lidí na světe), tak je to řízení/organizování lidí (těch nahoře i těch dole:-) i nelidí (třeba strojů) a peněz (abychom neutratili víc, než máme) a hlavně času (abychom to stihli), a taky hlídání těch věcí, které vás ani nenapadnout (to jsou rizika). Zkrátka pokud nějakou aktivitu děláte jako projekt a řídí ho projektový manager, tak máte o něco větší šanci, že na konci dostanete to, co jste na začátku očekávali. Má certifikaci PMP (Project Management Professional).

Po 12 letech působení v IT (z toho téměř 8 let v korporátu) jsem se rozhodl pro změnu a v listopadu 2016 jsem přešel na volnou nohu.

Na volné noze se věnuji jednak své dosavadní praxi – vedu projekty, analyzuji a optimalizuji podnikové procesy. Ale hlavně jsem se rozhodl, naučit se něco úplně nového, a protože mě vzdělávání moc baví a vždycky mě zajímala ekonomika, finance, tak volba byla jasná – spolupráce s mojí manželkou Lucií ve VedemeUcto :-). Aktuálně se intenzivně vzdělávám v oblastech účetnictví, daní a práva.

V listopadu 2018 jsem se stal daňovým poradcem pod evidenčním číslem 5402.

Rád se dívám věcem pod pokličku – zajímá mě co tím zákonodárce myslel, jaký to má dopad na klienta a jak se na to dívá soud ve sporných věcech (rád si čtu v judikátech, což má manželka nedokáže pochopit:-) Potřebuju mít věci podložené čísly, takže připravuji různé modely, co a za jakých podmínek je pro klienta nejvýhodnější.

Buďte s námi v kontaktu